• 0216 486 34 12
  • info@metratip.com

Metratıp Medikal Gereçler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ; 

  Hasan Çınaral ve Ahmet Kuşçu tarafından 1993 yılında İstanbul, Ümraniye ilçesinde kurulmuştur. Kurucuları Hasan Çınaral ve Ahmet Kuşçu‘nun uzun yıllar çeşitli tıbbi cihaz firmalarında teknik servis ve bakım hizmeti sağlayarak radyolojik ve kardiyolojik görüntüleme sistemlerinde tecrübe kazanmışlardır.

 
  İlk yıllarında, tecrübelerini esas alarak, görüntüleme sistemlerinin satış ve teknik servislerini sağlamış olup; sonraki yıllarda faaliyet alanını Radyoloji, Kardiyoloji, Fizik Tedavi, Dermatoloji ve Medikal Estetik ile birlikte hastane ilaç ve tıbbi malzeme yönetim sistemleriyle genişletmiştir. 

Metratıp Medikal Gereçler, ABDİsveçİsviçreAlmanyaİtalya ve İsrail‘den çeşitli üretici firmaların Türkiye ve çevresindeki ülkelerde satış ve teknik servis temsilciliklerini yürütmektedir.


Bu yıl 30. kuruluş yılını kutlamakta olan Metratıp Medikal Gereçler, kuruluş ilkesi olarak, dünyada kullanılmakta olan ve henüz Türkiye’ye getirilmemiş yenilikleri takip etmekte, bunların Türk tıp dünyasına kazandırılmasında öncü rolü üstlenmektedir.